Partners

Aftryk Festival
Crunchy Frog
Danske Uafhængige Pladeselskaber
Det Jyske Musikkonservatorium
EXCITE
EXCITE & ORA
FEUM
Ja Ja Ja
KarriereKanonen
Limbo Collective
Luger
Magasin
MTV & Fox Tail
MudMusic
Music Cities Network
NAKED
Nordic Beats
Part Time Records & Shordwood Records
Pipeline Collective
Rock the Region
Roots&Hybrid
Royalties
SMAL
smash!bang!pow!
SPOT Festival
SPOT I Paradis
SPOT On Greenland
SPOT På Aarhus
SPOT The Future
Strøm
TAK ROCK!
TAPE
Way Up North
Westside Music Sweden
Wonderwhy & We Are Suburban

Venues

Aarhus Congress Center, Main Stage
Aarhus Congress Center, Club Stage
Aarhus Volume
Store Sal, Musikhuset
Rytmisk Sal, Musikhuset
Lille Sal, Musikhuset
Symfonisk Sal, Musikhuset
Kammermusiksalen, Musikhuset
Klubscenen, Musikhuset
Café Scenen, Musikhuset
VoxHall
Atlas
HeadQuarters
SPOT ROYAL
RADAR
Åbne Scene, Godsbanen
Den Rå Hal, Godsbanen
Remisen, Godsbanen
Kedlen, Godsbanen
Kabinettet, Godsbanen
Trailerscenen
A-Huset
Train
TAPE
Lydhavnen (Tapetown)
Knuds Kiosk
Studio 02K (Sydhavnen)
Scandic Aarhus City
The Merchant Room
Klostertorv
Øst for Paradis
Byrådssalen på Kvindemuseet
HiFi Klubben
IL LOCALE
Mads Nørgaard
Magasin
Trævarefabrikernes Udsalg
VA15
VIU Eyewear
<
>
13:00
Pish (NO)
iL LOCALE
IL LOCALE
14:00
ESPICHICOQUE
SPOT Royal
SPOT ROYAL
14:30
PDH Dayparty
PDH Music
The Merchant Room
15:00
Josephin Bovién
VIU Eyewear
VIU Eyewear
15:00
RECession Dayparty
RECession Festival & Tapetown
Klostertorv
15:00
Talk & Q&A: Sync, Publishing & Rettigheder
Royalties
Kedlen, Godsbanen
15:30
Blooming
Aftryk Festival
Åbne Scene, Godsbanen
15:30
D/troit
SPOT Royal
SPOT ROYAL
15:30
Teenage Love
SPOT The Future
Trailerscenen
15:45
Saint by CarlloYaboy & Hans Zamroud
Aarhus Volume
16:00
Dawda Jobarteh (GM)
Danish Vibes & Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
16:00
ELYSS
KarriereKanonen
RADAR
16:00
The Oceans
VoxHall
16:00
Tuvaband (NO)
Aarhus Congress Center, Club Stage
16:30
Statisk
KarriereKanonen
RADAR
16:30
Takykardia
SPOT The Future
Trailerscenen
16:40
Elias Boussnina
Aarhus Congress Center, Main Stage
16:45
La Lusid (SE)
Atlas
16:45
SUNDAYS
DUP
Kammermusiksalen, Musikhuset
17:00
Aksglæde
Magasin
Magasin
17:00
Angående Mig
KarriereKanonen
RADAR
17:00
Astrid Engberg - CANCELLED
VA15
VA15
17:00
Beverly Kills (SE)
Westside Music Sweden
HeadQuarters
17:00
Natlyst
DJM
Klubscenen, Musikhuset
17:00
Sound of the Damned (GL)
Åbne Scene, Godsbanen
17:15
Go Green With Aarhus Talk: Marc Facchini ' musik med udgangspunkt i klimaudfordringerne
Café Scenen, Musikhuset
17:15
Netværksarrangement feat. ORA
SPOT The Future & ORA
Trailerscenen
17:15
Out of Town
Aarhus Volume
17:30
Días Nórdicos Meets Reflections (GM/AR/DK)
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
17:30
I Think You're Awesome & Aarhus Jazz Orchestra
Rytmisk Sal, Musikhuset
17:30
The Chairman
VoxHall
17:30
UNDERTEKST
KarriereKanonen
RADAR
17:30
WIINSTON
Aarhus Congress Center, Club Stage
17:45
Special-K (IS)
Lille Sal, Musikhuset
17:50
The Bongo Club (SE)
Westside Music Sweden
HeadQuarters
18:00
GIMI
KarriereKanonen
RADAR
18:00
Go Green With Aarhus Talk: GoMore - Deleøkonomi og bæredygtighed
Café Scenen, Musikhuset
18:00
GUNVA
DJM
Klubscenen, Musikhuset
18:00
J. Fen Hapens
Part Time Records & Shordwood Records
Knuds Kiosk
18:00
Nicklas Sahl
Store Sal, Musikhuset
18:15
Excelsior
DUP
Kammermusiksalen, Musikhuset
18:15
mags
Atlas
18:30
Aisle
KarriereKanonen
RADAR
18:30
Chris Burton
Åbne Scene, Godsbanen
18:30
Paneldebat & Q&A: Simon Ask, Jesper Mechlenburg, Cecilie J. Karpinski & Gareth Carter
Royalties
Kedlen, Godsbanen
18:30
School of X
Aarhus Congress Center, Main Stage
18:40
Terra (SE)
Westside Music Sweden
HeadQuarters
18:45
Own Road
SPOT The Future
Trailerscenen
18:50
Tomrum
Aarhus Volume
19:00
Go Green With Aarhus Talk: Fra Grums Til Gourmet - fra kaffegrums til gourmetsvampe
Café Scenen, Musikhuset
19:00
Jonas Hammer
DJM
Klubscenen, Musikhuset
19:00
Late Verlane (SE)
Rytmisk Sal, Musikhuset
19:00
M. Rexen
VoxHall
19:00
NAKED
FRIDAY
Symfonisk Sal, Musikhuset
19:00
NYT LIV
Train
Train
19:00
Tilebreaker
Part Time Records & Shordwood Records
Knuds Kiosk
19:15
Mads Langer
Store Sal, Musikhuset
19:30
Black Flower (BE)
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
19:30
Marc Facchini
Lille Sal, Musikhuset
19:30
Pish (NO)
Aarhus Congress Center, Club Stage
19:45
Forte
SPOT The Future
Trailerscenen
19:45
Hôy la (NO)
Atlas
19:45
KOM VI LØBER
DUP
Kammermusiksalen, Musikhuset
20:00
JUNG
Åbne Scene, Godsbanen
20:00
Human
DJM
Klubscenen, Musikhuset
20:00
Power Mode
Rock the Region
Remisen, Godsbanen
20:00
ROSYAN
FEUM
A-Huset
20:00
To mikrofoner og en stak vinyler
Talk
Café Scenen, Musikhuset
20:00
Visitor Kane
Part Time Records & Shordwood Records
Knuds Kiosk
20:00
Xenoblight
Train
Train
20:15
CLARA
Aarhus Volume
20:15
Two Year Vacation
Clouds Hill
HeadQuarters
20:30
Athletic Progression
VoxHall
20:30
D/troit
Aarhus Congress Center, Main Stage
20:30
Karl Kristian
Rock the Region
Remisen, Godsbanen
20:30
Nina Møller
TAPE
TAPE
20:30
Off Bloom
Rytmisk Sal, Musikhuset
20:30
Simon Ask
Royalties
Kedlen, Godsbanen
21:00
Baby Did a Bad Thing
DJM
Klubscenen, Musikhuset
21:00
Ipek Yolu
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
21:00
METERVARE
Rock the Region
Remisen, Godsbanen
21:00
Modest
Part Time Records & Shordwood Records / TAPE
Knuds Kiosk
21:00
ORM
Train
Train
21:00
Bette
Lille Sal, Musikhuset
21:15
Indridi (IS)
Atlas
21:15
Sofie Birch
Strøm
RADAR
21:15
GRETA
DUP
Kammermusiksalen, Musikhuset
21:15
Efterklang
ft. B.O.X
Store Sal, Musikhuset
21:30
DAVID44
Åbne Scene, Godsbanen
21:30
Maine Coon
Rock the Region
Remisen, Godsbanen
21:30
Mikael Tobias (CA/DK)
FEUM
A-Huset
21:30
Ninel
TAPE
TAPE
21:30
ZOOKEEPERS
Aarhus Congress Center, Club Stage
21:45
JÆRV
Royalties
Kedlen, Godsbanen
21:45
Kaaliyah
HeadQuarters
21:50
Alexander Oscar
Aarhus Volume
22:00
Bisse & Aarhus Symphony Orchestra
Tanmaurk Revyen
Symfonisk Sal, Musikhuset
22:00
Hanne Mjøen (NO)
Rytmisk Sal, Musikhuset
22:00
Ingeline
Rock the Region
Remisen, Godsbanen
22:00
LLNN
Train
Train
22:00
Lotus Noir
DJM
Klubscenen, Musikhuset
22:00
M.I.L.K.
VoxHall
22:00
Tears
Part Time Records & Shordwood Records
Knuds Kiosk
22:30
Hjalte Ross
Lille Sal, Musikhuset
22:30
KOPS
Aarhus Congress Center, Main Stage
22:30
Natkat
Strøm
RADAR
22:30
nøia
Rock the Region
Remisen, Godsbanen
22:30
VARNABLE
TAPE
TAPE
22:30
YIN YIN (NL)
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
22:45
Dark Times (NO)
Atlas
22:45
O/RIOH
DUP
Kammermusiksalen, Musikhuset
23:00
BAEST
Train
Train
23:00
Chubby Hearts Club
DJM
Klubscenen, Musikhuset
23:00
Fravær
Åbne Scene, Godsbanen
23:00
Hans Berg (SE)
FEUM
A-Huset
23:00
Noah Carter
Store Sal, Musikhuset
23:00
Paper Cranes
Rock the Region
Remisen, Godsbanen
23:00
Yung
Part Time Records & Shordwood Records
Knuds Kiosk
23:15
Fufanu (IS)
Rytmisk Sal, Musikhuset
23:15
Jamaika
Aarhus Volume
23:15
Sonny
HeadQuarters
23:30
Elisha
Aarhus Congress Center, Club Stage
23:30
Erika de Casier
TAPE
TAPE
23:30
The Love Coffin
VoxHall
23:45
JONGPADAWAN
Strøm
RADAR
0:00
Analogik
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
0:15
Hans SOLO & Jaden Castro (DK/US)
Atlas
0:30
Birds ov Paradise (SE)
FEUM
A-Huset
0:30
Farveblind
Aarhus Congress Center, Main Stage
0:30
Nurse
TAPE
TAPE
1:00
Malte Ebert
VoxHall
1:00
Rune Bagge
Strøm
RADAR
1:15
Rizan Said (SY)
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
1:30
Kasper Marott
TAPE
TAPE
1:45
Courtesy
Strøm
RADAR
2:00
Sofus Forsberg
FEUM
A-Huset
 
10:30
Mærk Musikken
Åbne Scene, Godsbanen
11:00
The Chairman
Mads Nørgaard
Mads Nørgaard
12:30
The Oceans
VIU Eyewear
VIU Eyewear
13:00
Kristina Holgersen
Spoken Word Festival & Kvindemuseet
Byrådssalen på Kvindemuseet
13:00
UHØRT Dayparty
UHØRT
The Merchant Room
14:00
Hjalte Ross
SPOT Royal
SPOT ROYAL
14:00
MANKIND (SE)
Tapetown Sessions
Lydhavnen (Tapetown)
14:00
Trader
Limbo Collective
A-Huset
14:00
Veremente
Luger
Aarhus Volume
14:15
M. Rexen
Trævarefabrikernes Udsalg
Trævarefabrikernes Udsalg
14:30
Bremer/McCoy
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
14:30
BYLJA
SPOT The Future
Trailerscenen
14:30
LUGER Family DJ's: Theodor Clausen & Josefine Winding
Luger
Aarhus Volume
15:00
Lleoh
Luger
Aarhus Volume
15:00
Niklas Runge
Music Cities Network
HeadQuarters
15:20
First Flush
Limbo Collective
A-Huset
15:30
Hôy la (NO)
SPOT Royal
SPOT ROYAL
15:30
Kogekunst
SPOT The Future
Trailerscenen
15:30
LUGER Family DJ's: Theodor Clausen & Josefine Winding
Luger
Aarhus Volume
15:45
Arvid Nero (SE)
Rytmisk Sal, Musikhuset
16:00
AySay
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
16:00
Ea Kaya
HiFi Klubben
HiFi Klubben
16:00
ESPICHICOQUE
VoxHall
16:00
HUN SOLO
Store Sal, Musikhuset
16:00
IDA KUDO
Ja Ja Ja
Aarhus Congress Center, Club Stage
16:00
MAYES (DE)
Music Cities Network
HeadQuarters
16:00
Per Bloch
Lille Sal, Musikhuset
16:00
Philip Pors Jepsen
KarriereKanonen
RADAR
16:00
School of X (special show)
Luger
Aarhus Volume
16:00
Dark Times (NO)
Tapetown Sessions
Lydhavnen (Tapetown)
16:30
The Florines
SPOT The Future
Trailerscenen
16:30
Århus Sinfonietta
Symfonisk Sal, Musikhuset
16:30
LUGER Family DJ's: Theodor Clausen & Josefine Winding
Luger
Aarhus Volume
16:30
Angående Mig
Way Up North
Åbne Scene, Godsbanen
16:30
Patina
KarriereKanonen
RADAR
16:30
Louise Vind Nielsen & Ignacio Córdoba
SMAL x Sydhavnen
Studio 02K (Sydhavnen)
16:30
Go Green With Aarhus Talk: Genbyg - Cirkulær økonomi og genbrug
Café Scenen, Musikhuset
16:40
Moulder
Limbo Collective
A-Huset
16:40
The Grenadines
Aarhus Congress Center, Main Stage
16:45
ELBA
DUP
Kammermusiksalen, Musikhuset
16:45
Mekdes
Atlas
17:00
Frida Diamant
KarriereKanonen
RADAR
17:00
Inge van Calkar (NL)
Music Cities Network
HeadQuarters
17:00
Kindsight
Pipeline Collective
Kedlen, Godsbanen
17:00
Late Verlane (SE)
Luger
Aarhus Volume
17:00
Maisemat
DJM
Klubscenen, Musikhuset
17:00
Mason J
MTVSessions & Fox Tail
Scandic Aarhus City
17:15
Magnus Bechmann (NO)
Rytmisk Sal, Musikhuset
17:20
KATROS
SMAL x Sydhavnen
Studio 02K (Sydhavnen)
17:30
Aisle
MTVSessions & Fox Tail
Scandic Aarhus City
17:30
Go Green With Aarhus Talk: Camilla Fabricius - Egne forbrugsvaner under lup
Café Scenen, Musikhuset
17:30
Høker
KarriereKanonen
RADAR
17:30
Josephin Bovién
Aarhus Congress Center, Club Stage
17:30
Nanna Bech
Danish Vibes & Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
17:30
Søn
VoxHall
17:45
Korantemaa (SE)
Lille Sal, Musikhuset
17:45
The Bowdashes
EXCITE & ORA
Remisen, Godsbanen
18:00
Aksglæde
Store Sal, Musikhuset
18:00
Byens Søn
Limbo Collective
A-Huset
18:00
Fräzer
Way Up North
Åbne Scene, Godsbanen
18:00
Iris (NO)
Music Cities Network
HeadQuarters
18:00
Kr4n
DJM
Klubscenen, Musikhuset
18:00
MindreEnd3
KarriereKanonen
RADAR
18:00
Theo X
MTVSessions & Fox Tail
Scandic Aarhus City
18:10
Exquisite Russian Brides
SMAL x Sydhavnen
Studio 02K (Sydhavnen)
18:15
Ida Wenøe
DUP
Kammermusiksalen, Musikhuset
18:15
Billy Boy in Poison
Atlas
18:30
Go Green With Aarhus Talk: Teatret Svalegangen - Kunstnerisk formidling af FNs verdensmål
Café Scenen, Musikhuset
18:30
LIVLØS
SPOT The Future
Trailerscenen
18:30
Motorique
Aarhus Congress Center, Main Stage
18:30
Ponti
Pipeline Collective
Kedlen, Godsbanen
18:30
The Broken Beats
MTVSessions & Fox Tail
Scandic Aarhus City
18:30
Turi
KarriereKanonen
RADAR
18:45
Erika De Casier
Rytmisk Sal, Musikhuset
18:50
Orla Engstrøm
Aarhus Volume
19:00
MoonBee + The Astronauts
DJM
Klubscenen, Musikhuset
19:00
Nils Gröndahl & Bjørn Friis
SMAL x Sydhavnen
Studio 02K (Sydhavnen)
19:00
Tomas Høffding
VoxHall
19:00
Tundra
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
19:00
NAKED
SATURDAY
Symfonisk Sal, Musikhuset
19:15
Kristina Holgersen & Leonora Christina Skov
Spoken Word Festival & Kvindemuseet
Lille Sal, Musikhuset
19:15
Moon Mountain
EXCITE & ORA
Remisen, Godsbanen
19:20
GRETA
Limbo Collective
A-Huset
19:30
Marí
Way Up North
Åbne Scene, Godsbanen
19:30
Royal Mob
TAK ROCK!
HeadQuarters
19:30
Fennec On Fire
MudMusic
Kabinettet, Godsbanen
19:30
Kwamie Liv
Store Sal, Musikhuset
19:30
Goss
Aarhus Congress Center, Club Stage
19:30
Go Green With Aarhus Talk: GRUMS Aarhus - Fra ressourcespild til ansigtspleje
Café Scenen, Musikhuset
19:45
Sara Lew
DUP
Kammermusiksalen, Musikhuset
19:45
Shikoswe (NO)
Atlas
19:50
Jacob Faurholt
SMAL x Sydhavnen
Studio 02K (Sydhavnen)
20:00
To Absent Friends
Pipeline Collective
Kedlen, Godsbanen
20:00
Valmai
DJM
Klubscenen, Musikhuset
20:15
Crown The Beast
MudMusic
Kabinettet, Godsbanen
20:20
Boundaries
Rytmisk Sal, Musikhuset
20:20
FRAADS
Aarhus Volume
20:30
Ea Kaya
Aarhus Congress Center, Main Stage
20:30
Go Green With Aarhus Talk: Frank Erichsen - Et bæredygtigt liv som bonderøv
Café Scenen, Musikhuset
20:30
Loose Ends
TAPE
TAPE
20:30
Selma Judith
VoxHall
20:30
Tuhaf (DK/TR)
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
20:40
Ecstasy In Order
Limbo Collective
A-Huset
20:45
Simon Alexander (SE)
EXCITE & ORA
Remisen, Godsbanen
21:00
Astrid Engberg
Lille Sal, Musikhuset
21:00
Festaften
Strøm
RADAR
21:00
Ginne Marker
Way Up North
Åbne Scene, Godsbanen
21:00
Halcyon Hope
MudMusic
Kabinettet, Godsbanen
21:00
Neøv (FI)
Clouds Hill
HeadQuarters
21:00
Simone Tang
DJM
Klubscenen, Musikhuset
21:00
ZRN
SMAL x Sydhavnen
Studio 02K (Sydhavnen)
21:15
Mr. Koifish
DUP
Kammermusiksalen, Musikhuset
21:15
LISS
Store Sal, Musikhuset
21:15
Jens Nørhave
Atlas
21:30
J. Fen Hapens
TAPE
TAPE
21:30
Jenny Wilson & Who Killed Bambi (SE/DK)
Symfonisk Sal, Musikhuset
21:30
Magnus Temples
Pipeline Collective
Kedlen, Godsbanen
21:30
Ravi Kuma
Aarhus Congress Center, Club Stage
21:45
Bound by Law
MudMusic
Kabinettet, Godsbanen
21:50
FRUM (FO)
Rytmisk Sal, Musikhuset
21:50
MONTI
Aarhus Volume
22:00
Alcabean
VoxHall
22:00
Brunsten
SMAL x Sydhavnen
Studio 02K (Sydhavnen)
22:00
Faratuben (DK/ML)
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
22:00
Himmelrum
Limbo Collective
A-Huset
22:00
ZAAR
DJM
Klubscenen, Musikhuset
22:15
Bartleby Delicate (LU)
EXCITE & ORA
Remisen, Godsbanen
22:15
NODE
Aarhus Congress Center, Main Stage
22:30
ArtigeArdit
Lille Sal, Musikhuset
22:30
Kogekunst
TAPE
TAPE
22:30
Mavourneen
HeadQuarters
22:30
Pet the Camel
MudMusic
Kabinettet, Godsbanen
22:30
The Florines
Way Up North
Åbne Scene, Godsbanen
22:45
LUxCA
DUP
Kammermusiksalen, Musikhuset
22:45
MANKIND (SE)
Atlas
23:00
Ghost Coast Choir
feat. ENSEMBLE EDGE
Symfonisk Sal, Musikhuset
23:00
Han-Q
Pipeline Collective
Kedlen, Godsbanen
23:00
Nordic Beats
Aarhus Congress Center, Club Stage
23:00
PROFESSOR PUS
DJM
Klubscenen, Musikhuset
23:00
The Entrepreneurs
Store Sal, Musikhuset
23:15
Artifact Collective
Aarhus Volume
23:15
BACKSPIN International Sessions
VoxHall
23:15
Linn Koch-Emmery (SE)
Rytmisk Sal, Musikhuset
23:15
TrailerPark:Jesus
MudMusic
Kabinettet, Godsbanen
23:20
Moulder
Limbo Collective
A-Huset
23:30
Yung
TAPE
TAPE
23:45
Culiar (NO)
EXCITE & ORA
Remisen, Godsbanen
23:45
Total Hip Replacement & African Footprint Inc. (DK/GH)
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
0:00
Josefinity + GENTS
Limbo Collective
A-Huset
0:00
Rýk
Way Up North
Åbne Scene, Godsbanen
0:00
Wayward Dawn
HeadQuarters
0:15
COLLIDER
Atlas
0:30
Assegai
TAPE
TAPE
0:30
Neon Priest
Pipeline Collective
Kedlen, Godsbanen
0:45
Chinah
Aarhus Congress Center, Main Stage
1:00
Dengue Dengue Dengue (PE)
Roots&Hybrid Festival
Den Rå Hal, Godsbanen
1:00
RDG
VoxHall
1:30
Deadpan
TAPE
TAPE
1:30
JONGPADAWAN
Limbo Collective
A-Huset
 

For at gemme dette event som favorit, så skal du lige logge på først. Du kan vælge en af følgende måder:

If you want to save your favourites we need you to log on first. Choose one of the following ways:

Socialt medie login

Når du logger ind med en af tjenesterne nedenfor (Google og Facebook), får vi kun adgang til færrest mulige oplysninger om dig. Vi gemmer kun dit navn og et unikt nummer vi får fra tjenesten - vi kan med andre ord ikke læse dine emails, se dine kontaktpersoner eller tilsvarende.

  
Log på anonymt

Du kan gemme dine favoritter uden at logge på med et socialt medie login. Med denne metode kan vi hverken se eller gemme din email-adresse, lokation, telefonnummer eller andet om dig. Du er med andre ord helt anonym i forhold til festivallen.

Hvis det er første gang du bruger denne funktion, skal du klikke på 'generer kode'-knappen nedenfor, for at få lavet en ny, unik kode.

Den kode bør du gemme et sted. Hvis du gerne vil synkronisere dine favoritter i denne browser med en anden enhed (telefon/tablet/computer), så skal du indtaste samme kode på den anden enhed.

Hvis du allerede har lavet en kode på en anden enhed, så kan du indtaste dén kode i tekstfeltet nedenunder, og så vil favoritterne i dine enheder blive synkroniseret, så snart du er logget på.


Social media logon

When you use one of the services below (Google or Facebook) to login we get access to very little information about you. We only store your name and a unique number we get from the service - in other words: we cannot read your emails, view your contacts etc.

Log on anonymously

You can save your favorites without logging in using a social media login. With this method we can neither see nor save your email address, location, phone number or anything else about you. In other words, you are completely anonymous in relation to the festival.

If this is the first time you use this feature, click on the 'generate code' button below to create a new unique code.

You should store that code somewhere. If you want to sync your favorites in this browser with another device (phone / tablet / computer) then enter the same code on the other device.

If you have already made a code on another device, you can enter that code in the text box below, and the favorites in your devices will be synchronized as soon as you are logged on.


Aarhus Volume ● Stechers ● Safeticket ● VoxHall ● Radar ● Atlas  ● Train  ● Fairbar ● Clemens Gastro & Bar ● Tape  ● Studenterhuset Aalborg ● RMC – Rhythmic Music Conservatory ● Studenterrådet ved Aarhus Universitet ● P6 Beat ● Aamer Khan ● KarriereKanonen ● DUP – Danske Uafhængige Pladeselskaber ● Dotnamics ● DJM – Det Jyske Musikkonservatorium ● Sønderborghus ● ORA & Uhørt ● Nygadehuset ● Tobakken ● Femmøller Efterskole ● Idrætshøjskolen Aarhus ● Rudehøj Efterskole ● Testrup Højskole ● Brandbjerg Højskole  ● Factory 92 ● DeConcert ● Aarhus Record Fair ● Aarhus Calling ● det turkise telt  ● Días Nórdicos ● HeadQuarters ● Aarhus Echo ● Aarhus Sinfonietta ● Aarhus Jazz Orchestra ● Spoken Word Festival ● Kvindemuseet i Aarhus ● SPOT on Greenland ● Feum ● Westside Music Sweden  ● SMAL ● Sydhavnen ● Across The Floor ● Aftryk Festival  ● Strøm ● Copenhagen Music ● Musikbunkeren ● SPOT The Future ● Ja Ja Ja ● Mono goes Metal ● Silent Events ● Part Time Records ● Sherwood Records ● Tapetown Studio ● Go Green With Aarhus ● Clouds Hill ● HiFi Klubben ● Mads Nørgaard ● Trævarefabrikernes UDSALG ● VIU Eyewear ● Øst for Paradis ● iL Locale Smash! ● Bang! Pow! ● Wonderwhy x We Are Sururban ● Crunchy Frog ● Rock the Region ● Metal på Train ● Shordwood ● CPH Music ● RECession ●  Music City Network ● Pipeline ● Excite ● Kansas City/MudCity ● Limbo ● Luger ● Way Up North ● GRISK