Line-up

47 Soul (UK/PS)
Roots&Hybrid Festival

47 Soul (UK/PS)
Roots&Hybrid Festival

Aisle
KarriereKanonen

Aisle
KarriereKanonen

Aisle
MTVSessions & Fox Tail

Aisle
MTVSessions & Fox Tail

Aksglæde

Aksglæde

Aksglæde
Magasin

Aksglæde
Magasin

Alcabean

Alcabean

Analogik
Roots&Hybrid Festival

Analogik
Roots&Hybrid Festival

Angående Mig
Way Up North

Angående Mig
Way Up North

Angående Mig
KarriereKanonen

Angående Mig
KarriereKanonen

Århus Sinfonietta

Århus Sinfonietta

Artifact Collective

Artifact Collective

ArtigeArdit

ArtigeArdit

Arvid Nero (SE)

Arvid Nero (SE)

Assegai
TAPE

Assegai
TAPE

Astrid Engberg

Astrid Engberg

Astrid Engberg
Øst For Paradis

Astrid Engberg
Øst For Paradis

AV AV AV

AV AV AV

AySay
Roots&Hybrid Festival

AySay
Roots&Hybrid Festival

Baby Did a Bad Thing
DJM

Baby Did a Bad Thing
DJM

BAEST
Train

BAEST
Train

Bartleby Delicate (LU)
EXCITE & ORA

Bartleby Delicate (LU)
EXCITE & ORA

Bette

Bette

Beverly Kills (SE)
Westside Music Sweden

Beverly Kills (SE)
Westside Music Sweden

Billy Boy in Poison

Billy Boy in Poison

Birds ov Paradise (SE)
FEUM

Birds ov Paradise (SE)
FEUM

Bisse & Aarhus Symphony Orchestra
Tanmaurk Revyen

Bisse & Aarhus Symphony Orchestra
Tanmaurk Revyen

Black Flower (BE)
Roots&Hybrid Festival

Black Flower (BE)
Roots&Hybrid Festival

Blooming
Aftryk Festival

Blooming
Aftryk Festival

Bound by Law
MudMusic

Bound by Law
MudMusic

Boundaries

Boundaries

Bremer/McCoy
Roots&Hybrid Festival

Bremer/McCoy
Roots&Hybrid Festival

Brunsten
SMAL x Sydhavnen

Brunsten
SMAL x Sydhavnen

Byens Søn
Limbo Collective

Byens Søn
Limbo Collective

BYLJA
SPOT The Future

BYLJA
SPOT The Future

Chinah

Chinah

Chris Burton

Chris Burton

Chubby Hearts Club
DJM

Chubby Hearts Club
DJM

CLARA

CLARA

COLLIDER

COLLIDER

Courtesy
Strøm

Courtesy
Strøm

Crown The Beast
MudMusic

Crown The Beast
MudMusic

Crunchy 25th Anniversary Party
Crunchy Frog

Crunchy 25th Anniversary Party
Crunchy Frog

Culiar (NO)
EXCITE & ORA

Culiar (NO)
EXCITE & ORA

D/troit

D/troit

D/troit
SPOT Royal

D/troit
SPOT Royal

Dark Times (NO)
Tapetown Sessions

Dark Times (NO)
Tapetown Sessions

Dark Times (NO)

Dark Times (NO)

DAVID44

DAVID44

Dawda Jobarteh (GM)
Danish Vibes & Roots&Hybrid Festival

Dawda Jobarteh (GM)
Danish Vibes & Roots&Hybrid Festival

Deadpan
TAPE

Deadpan
TAPE

Dengue Dengue Dengue (PE)
Roots&Hybrid Festival

Dengue Dengue Dengue (PE)
Roots&Hybrid Festival

Días Nórdicos Meets Reflections (GM/AR/DK)
Roots&Hybrid Festival

Días Nórdicos Meets Reflections (GM/AR/DK)
Roots&Hybrid Festival

Don Maliko (GL)
SPOT On Greenland

Don Maliko (GL)
SPOT On Greenland

Ea Kaya

Ea Kaya

Ea Kaya
HiFi Klubben

Ea Kaya
HiFi Klubben

Ecstasy In Order
Limbo Collective

Ecstasy In Order
Limbo Collective

Efterklang
ft. B.O.X

Efterklang
ft. B.O.X

El Remolón (AR)
Roots&Hybrid Festival

El Remolón (AR)
Roots&Hybrid Festival

ELBA
DUP

ELBA
DUP

Elias Boussnina

Elias Boussnina

Elisha

Elisha

ELYSS
KarriereKanonen

ELYSS
KarriereKanonen

Emil Kruse

Emil Kruse

Erika de Casier
TAPE

Erika de Casier
TAPE

Erika De Casier

Erika De Casier

ESPICHICOQUE

ESPICHICOQUE

ESPICHICOQUE
SPOT Royal

ESPICHICOQUE
SPOT Royal

Excelsior
DUP

Excelsior
DUP

Exquisite Russian Brides
SMAL x Sydhavnen

Exquisite Russian Brides
SMAL x Sydhavnen

Faratuben (DK/ML)
Roots&Hybrid Festival

Faratuben (DK/ML)
Roots&Hybrid Festival

Farveblind

Farveblind

Fennec On Fire
MudMusic

Fennec On Fire
MudMusic

Festaften
Strøm

Festaften
Strøm

Fieh (NO)

Fieh (NO)

First Flush
Limbo Collective

First Flush
Limbo Collective

Forte
SPOT The Future

Forte
SPOT The Future

FRAADS

FRAADS

Frankly Female
Øst For Paradis

Frankly Female
Øst For Paradis

Fravær

Fravær

Fräzer
Way Up North

Fräzer
Way Up North

Frida Diamant
KarriereKanonen

Frida Diamant
KarriereKanonen

FRUM (FO)

FRUM (FO)

FRUM (FO)
Øst For Paradis

FRUM (FO)
Øst For Paradis

Fufanu (IS)

Fufanu (IS)

Ghost Coast Choir
feat. ENSEMBLE EDGE

Ghost Coast Choir
feat. ENSEMBLE EDGE

GIMI
KarriereKanonen

GIMI
KarriereKanonen

Ginne Marker
Way Up North

Ginne Marker
Way Up North

Go Green With Aarhus Talk: Camilla Fabricius – Egne forbrugsvaner under lup

Go Green With Aarhus Talk: Camilla Fabricius – Egne forbrugsvaner under lup

Go Green With Aarhus Talk: Fra Grums Til Gourmet – fra kaffegrums til gourmetsvampe

Go Green With Aarhus Talk: Fra Grums Til Gourmet – fra kaffegrums til gourmetsvampe

Go Green With Aarhus Talk: Frank Erichsen – Et bæredygtigt liv som bonderøv

Go Green With Aarhus Talk: Frank Erichsen – Et bæredygtigt liv som bonderøv

Go Green With Aarhus Talk: Genbyg – Cirkulær økonomi og genbrug

Go Green With Aarhus Talk: Genbyg – Cirkulær økonomi og genbrug

Go Green With Aarhus Talk: GoMore – Deleøkonomi og bæredygtighed

Go Green With Aarhus Talk: GoMore – Deleøkonomi og bæredygtighed

Go Green With Aarhus Talk: GRUMS Aarhus – Fra ressourcespild til ansigtspleje

Go Green With Aarhus Talk: GRUMS Aarhus – Fra ressourcespild til ansigtspleje

Go Green With Aarhus Talk: Marc Facchini ' musik med udgangspunkt i klimaudfordringerne

Go Green With Aarhus Talk: Marc Facchini ' musik med udgangspunkt i klimaudfordringerne

Go Green With Aarhus Talk: Teatret Svalegangen – Kunstnerisk formidling af FNs verdensmål

Go Green With Aarhus Talk: Teatret Svalegangen – Kunstnerisk formidling af FNs verdensmål

Goss

Goss

GRETA
DUP

GRETA
DUP

GRETA
Limbo Collective

GRETA
Limbo Collective

GUNVA
DJM

GUNVA
DJM

Halcyon Hope
MudMusic

Halcyon Hope
MudMusic

Han-Q
Pipeline Collective

Han-Q
Pipeline Collective

Hanne Mjøen (NO)

Hanne Mjøen (NO)

Hans Berg (SE)
FEUM

Hans Berg (SE)
FEUM

Hans SOLO & Jaden Castro (DK/US)

Hans SOLO & Jaden Castro (DK/US)

Himmelrum
Limbo Collective

Himmelrum
Limbo Collective

Hjalte Ross

Hjalte Ross

Hjalte Ross
SPOT Royal

Hjalte Ross
SPOT Royal

Hôy la (NO)

Hôy la (NO)

Hôy la (NO)
SPOT Royal

Hôy la (NO)
SPOT Royal

Høker
KarriereKanonen

Høker
KarriereKanonen

Human
DJM

Human
DJM

HUN SOLO

HUN SOLO

I Think You’re Awesome & Aarhus Jazz Orchestra

I Think You’re Awesome & Aarhus Jazz Orchestra

IDA KUDO
Ja Ja Ja

IDA KUDO
Ja Ja Ja

Ida Wenøe
DUP

Ida Wenøe
DUP

Indridi (IS)

Indridi (IS)

Inge van Calkar (NL)
Music Cities Network

Inge van Calkar (NL)
Music Cities Network

Ingeline
Rock the Region

Ingeline
Rock the Region

Ipek Yolu
Roots&Hybrid Festival

Ipek Yolu
Roots&Hybrid Festival

Iris (NO)
Music Cities Network

Iris (NO)
Music Cities Network

J. Fen Hapens
TAPE

J. Fen Hapens
TAPE

J. Fen Hapens
Part Time Records & Shordwood Records

J. Fen Hapens
Part Time Records & Shordwood Records

Jacob Faurholt
SMAL x Sydhavnen

Jacob Faurholt
SMAL x Sydhavnen

Jamaika

Jamaika

JÆRV
Royalties

JÆRV
Royalties

Jenny Wilson & Who Killed Bambi (SE/DK)

Jenny Wilson & Who Killed Bambi (SE/DK)

Jens Nørhave

Jens Nørhave

Jonas Hammer
DJM

Jonas Hammer
DJM

JONGPADAWAN
Limbo Collective

JONGPADAWAN
Limbo Collective

JONGPADAWAN
Strøm

JONGPADAWAN
Strøm

Josefinity + GENTS
Limbo Collective

Josefinity + GENTS
Limbo Collective

Josephin Bovién

Josephin Bovién

Josephin Bovién
VIU Eyewear

Josephin Bovién
VIU Eyewear

JUNG

JUNG

Kaaliyah

Kaaliyah

Karl Kristian
Rock the Region

Karl Kristian
Rock the Region

Kasper Marott
TAPE

Kasper Marott
TAPE

KATROS
SMAL x Sydhavnen

KATROS
SMAL x Sydhavnen

Kesi (Talk)
SPOT Royal

Kesi (Talk)
SPOT Royal

Kindsight
Pipeline Collective

Kindsight
Pipeline Collective

Kogekunst
SPOT The Future

Kogekunst
SPOT The Future

Kogekunst
TAPE

Kogekunst
TAPE

KOM VI LØBER
DUP

KOM VI LØBER
DUP

KOPS

KOPS

Korantemaa (SE)

Korantemaa (SE)

Kr4n
DJM

Kr4n
DJM

Kristina Holgersen
Spoken Word Festival & Kvindemuseet

Kristina Holgersen
Spoken Word Festival & Kvindemuseet

Kristina Holgersen & Leonora Christina Skov
Spoken Word Festival & Kvindemuseet

Kristina Holgersen & Leonora Christina Skov
Spoken Word Festival & Kvindemuseet

Kwamie Liv

Kwamie Liv

La Lusid (SE)

La Lusid (SE)

Late Verlane (SE)

Late Verlane (SE)

Late Verlane (SE)
Luger

Late Verlane (SE)
Luger

Linn Koch-Emmery (SE)

Linn Koch-Emmery (SE)

LISS

LISS

LIVLØS
SPOT The Future

LIVLØS
SPOT The Future

Lleoh
Luger

Lleoh
Luger

LLNN
Train

LLNN
Train

Loose Ends
TAPE

Loose Ends
TAPE

Lotus Noir
DJM

Lotus Noir
DJM

Louise Vind Nielsen & Ignacio Córdoba
SMAL x Sydhavnen

Louise Vind Nielsen & Ignacio Córdoba
SMAL x Sydhavnen

Lucio Mantel

Lucio Mantel

LUGER Family DJ's: Theodor Clausen & Josefine Winding
Luger

LUGER Family DJ's: Theodor Clausen & Josefine Winding
Luger

LUGER Family DJ's: Theodor Clausen & Josefine Winding
Luger

LUGER Family DJ's: Theodor Clausen & Josefine Winding
Luger

LUGER Family DJ's: Theodor Clausen & Josefine Winding
Luger

LUGER Family DJ's: Theodor Clausen & Josefine Winding
Luger

LUxCA
DUP

LUxCA
DUP

M. Rexen

M. Rexen

M. Rexen
Trævarefabrikernes Udsalg

M. Rexen
Trævarefabrikernes Udsalg

M.I.L.K.

M.I.L.K.

Mads Langer

Mads Langer

Magnus Bechmann (NO)

Magnus Bechmann (NO)

Magnus Temples
Pipeline Collective

Magnus Temples
Pipeline Collective

mags

mags

Maine Coon
Rock the Region

Maine Coon
Rock the Region

Maisemat
DJM

Maisemat
DJM

Malte Ebert

Malte Ebert

MANKIND (SE)

MANKIND (SE)

MANKIND (SE)
Tapetown Sessions

MANKIND (SE)
Tapetown Sessions

Marc Facchini

Marc Facchini

Marí
Way Up North

Marí
Way Up North

Maria Jæger
VA15

Maria Jæger
VA15

Mason J
MTVSessions & Fox Tail

Mason J
MTVSessions & Fox Tail

Mavourneen

Mavourneen

Mavourneen
Tapetown Sessions

Mavourneen
Tapetown Sessions

MAYES (DE)
Music Cities Network

MAYES (DE)
Music Cities Network

Mekdes

Mekdes

Mekdes
SPOT Royal

Mekdes
SPOT Royal

METERVARE
Rock the Region

METERVARE
Rock the Region

Mikael Tobias (CA/DK)
FEUM

Mikael Tobias (CA/DK)
FEUM

MindreEnd3
KarriereKanonen

MindreEnd3
KarriereKanonen

Modest
Part Time Records & Shordwood Records / TAPE

Modest
Part Time Records & Shordwood Records / TAPE

MONTI

MONTI

Moon Mountain
EXCITE & ORA

Moon Mountain
EXCITE & ORA

MoonBee + The Astronauts
DJM

MoonBee + The Astronauts
DJM

Motorique

Motorique

Moulder
Limbo Collective

Moulder
Limbo Collective

Moulder
Limbo Collective

Moulder
Limbo Collective

Mr. Koifish
DUP

Mr. Koifish
DUP

NAKED
FRIDAY

NAKED
FRIDAY

NAKED
SATURDAY

NAKED
SATURDAY

Nanna Bech
Danish Vibes & Roots&Hybrid Festival

Nanna Bech
Danish Vibes & Roots&Hybrid Festival

Natkat
Strøm

Natkat
Strøm

Natlyst
DJM

Natlyst
DJM

Neon Priest
Pipeline Collective

Neon Priest
Pipeline Collective

Neøv (FI)
Clouds Hill

Neøv (FI)
Clouds Hill

Netværksarrangement feat. ORA
SPOT The Future & ORA

Netværksarrangement feat. ORA
SPOT The Future & ORA

Nicklas Sahl

Nicklas Sahl

Niklas Runge
Music Cities Network

Niklas Runge
Music Cities Network

Nils Gröndahl & Bjørn Friis
SMAL x Sydhavnen

Nils Gröndahl & Bjørn Friis
SMAL x Sydhavnen

Nina Møller
TAPE

Nina Møller
TAPE

Ninel
TAPE

Ninel
TAPE

Nive & The Deer Children (GL)
SPOT On Greenland

Nive & The Deer Children (GL)
SPOT On Greenland

Noah Carter

Noah Carter

NODE

NODE

Nordic Beats

Nordic Beats

nøia
Rock the Region

nøia
Rock the Region

Nuri (DK/TN)
Roots&Hybrid Festival

Nuri (DK/TN)
Roots&Hybrid Festival

Nurse
TAPE

Nurse
TAPE

NYT LIV
Train

NYT LIV
Train

O/RIOH
DUP

O/RIOH
DUP

Off Bloom

Off Bloom

Off Bloom
SPOT Royal

Off Bloom
SPOT Royal

Orla Engstrøm

Orla Engstrøm

ORM
Train

ORM
Train

Out of Town

Out of Town

Own Road
SPOT The Future

Own Road
SPOT The Future

Paneldebat & Q&A: Simon Ask & Mike Sheridan
Royalties

Paneldebat & Q&A: Simon Ask & Mike Sheridan
Royalties

Paper Cranes
Rock the Region

Paper Cranes
Rock the Region

Patina
KarriereKanonen

Patina
KarriereKanonen

PDH Dayparty
PDH Music

PDH Dayparty
PDH Music

Per Bloch

Per Bloch

Pet the Camel
MudMusic

Pet the Camel
MudMusic

Philip Pors Jepsen
KarriereKanonen

Philip Pors Jepsen
KarriereKanonen

Pish (NO)

Pish (NO)

Pish (NO)
iL LOCALE

Pish (NO)
iL LOCALE

Ponti
Pipeline Collective

Ponti
Pipeline Collective

Power Mode
Rock the Region

Power Mode
Rock the Region

PROFESSOR PUS
DJM

PROFESSOR PUS
DJM

Ravi Kuma

Ravi Kuma

RDG

RDG

RECession Dayparty
RECession Festival & Tapetown

RECession Dayparty
RECession Festival & Tapetown

Rizan Said (SY)
Roots&Hybrid Festival

Rizan Said (SY)
Roots&Hybrid Festival

ROSYAN
FEUM

ROSYAN
FEUM

Royal Mob
TAK ROCK!

Royal Mob
TAK ROCK!

Rune Bagge
Strøm

Rune Bagge
Strøm

Rýk
Way Up North

Rýk
Way Up North

Saint by CarlloYaboy & Hans Zamroud

Saint by CarlloYaboy & Hans Zamroud

Sara Lew
DUP

Sara Lew
DUP

School of X

School of X

School of X
Luger

School of X
Luger

Selma Judith

Selma Judith

SHAQ

SHAQ

SHAQ

SHAQ

SHAQ

SHAQ

Shikoswe (NO)

Shikoswe (NO)

Simon Alexander (SE)
EXCITE & ORA

Simon Alexander (SE)
EXCITE & ORA

Simon Ask
Royalties

Simon Ask
Royalties

Simone Tang
DJM

Simone Tang
DJM

smash!bang!pow! Presents

smash!bang!pow! Presents

Sofie Birch
Strøm

Sofie Birch
Strøm

Sofus Forsberg
FEUM

Sofus Forsberg
FEUM

Sonny

Sonny

Sound of the Damned (GL)
SPOT On Greenland

Sound of the Damned (GL)
SPOT On Greenland

Sound of the Damned (GL)

Sound of the Damned (GL)

Søn

Søn

Special-K (IS)

Special-K (IS)

Statisk
KarriereKanonen

Statisk
KarriereKanonen

Suluit (GL)
SPOT On Greenland

Suluit (GL)
SPOT On Greenland

SUNDAYS
DUP

SUNDAYS
DUP

Takykardia
SPOT The Future

Takykardia
SPOT The Future

Talk & Q&A: Sync, Publishing & Rettigheder
Royalties

Talk & Q&A: Sync, Publishing & Rettigheder
Royalties

Talk & Visning: Værelse Til Leje

Talk & Visning: Værelse Til Leje

Tears
Part Time Records & Shordwood Records

Tears
Part Time Records & Shordwood Records

Teenage Love
SPOT The Future

Teenage Love
SPOT The Future

Terra (SE)
Westside Music Sweden

Terra (SE)
Westside Music Sweden

The Bongo Club (SE)
Westside Music Sweden

The Bongo Club (SE)
Westside Music Sweden

The Bowdashes
EXCITE & ORA

The Bowdashes
EXCITE & ORA

The Broken Beats
MTVSessions & Fox Tail

The Broken Beats
MTVSessions & Fox Tail

The Chairman

The Chairman

The Chairman
Mads Nørgaard

The Chairman
Mads Nørgaard

The Entrepreneurs

The Entrepreneurs

The Florines
Way Up North

The Florines
Way Up North

The Florines
SPOT The Future

The Florines
SPOT The Future

The Grenadines

The Grenadines

The Love Coffin

The Love Coffin

The Mauskovic Dance Band (NL)
Roots&Hybrid Festival

The Mauskovic Dance Band (NL)
Roots&Hybrid Festival

The Oceans

The Oceans

The Oceans
VIU Eyewear

The Oceans
VIU Eyewear

Theo X
MTVSessions & Fox Tail

Theo X
MTVSessions & Fox Tail

Tilebreaker
Part Time Records & Shordwood Records

Tilebreaker
Part Time Records & Shordwood Records

To Absent Friends
Pipeline Collective

To Absent Friends
Pipeline Collective

To mikrofoner og en stak vinyler
Talk

To mikrofoner og en stak vinyler
Talk

Tomas Høffding

Tomas Høffding

Tomrum

Tomrum

Total Hip Replacement & African Footprint Inc. (DK/GH)
Roots&Hybrid Festival

Total Hip Replacement & African Footprint Inc. (DK/GH)
Roots&Hybrid Festival

Trader
Limbo Collective

Trader
Limbo Collective

TrailerPark:Jesus
MudMusic

TrailerPark:Jesus
MudMusic

Tuhaf (DK/TR)
Roots&Hybrid Festival

Tuhaf (DK/TR)
Roots&Hybrid Festival

Tundra
Roots&Hybrid Festival

Tundra
Roots&Hybrid Festival

Turi
KarriereKanonen

Turi
KarriereKanonen

Tuvaband (NO)

Tuvaband (NO)

For at gemme dette event som favorit, så skal du lige logge på først. Du kan vælge en af følgende måder:

If you want to save your favourites we need you to log on first. Choose one of the following ways:

Socialt medie login

Når du logger ind med en af tjenesterne nedenfor (Google og Facebook), får vi kun adgang til færrest mulige oplysninger om dig. Vi gemmer kun dit navn og et unikt nummer vi får fra tjenesten - vi kan med andre ord ikke læse dine emails, se dine kontaktpersoner eller tilsvarende.

  
Log på anonymt

Du kan gemme dine favoritter uden at logge på med et socialt medie login. Med denne metode kan vi hverken se eller gemme din email-adresse, lokation, telefonnummer eller andet om dig. Du er med andre ord helt anonym i forhold til festivallen.

Hvis det er første gang du bruger denne funktion, skal du klikke på 'generer kode'-knappen nedenfor, for at få lavet en ny, unik kode.

Den kode bør du gemme et sted. Hvis du gerne vil synkronisere dine favoritter i denne browser med en anden enhed (telefon/tablet/computer), så skal du indtaste samme kode på den anden enhed.

Hvis du allerede har lavet en kode på en anden enhed, så kan du indtaste dén kode i tekstfeltet nedenunder, og så vil favoritterne i dine enheder blive synkroniseret, så snart du er logget på.


Social media logon

When you use one of the services below (Google or Facebook) to login we get access to very little information about you. We only store your name and a unique number we get from the service - in other words: we cannot read your emails, view your contacts etc.

Log on anonymously

You can save your favorites without logging in using a social media login. With this method we can neither see nor save your email address, location, phone number or anything else about you. In other words, you are completely anonymous in relation to the festival.

If this is the first time you use this feature, click on the 'generate code' button below to create a new unique code.

You should store that code somewhere. If you want to sync your favorites in this browser with another device (phone / tablet / computer) then enter the same code on the other device.

If you have already made a code on another device, you can enter that code in the text box below, and the favorites in your devices will be synchronized as soon as you are logged on.


Aarhus Volume ● Stechers ● Safeticket ● VoxHall ● Radar ● Atlas  ● Train  ● Fairbar ● Clemens Gastro & Bar ● Tape  ● Studenterhuset Aalborg ● RMC – Rhythmic Music Conservatory ● Studenterrådet ved Aarhus Universitet ● P6 Beat ● Aamer Khan ● KarriereKanonen ● DUP – Danske Uafhængige Pladeselskaber ● Dotnamics ● DJM – Det Jyske Musikkonservatorium ● Sønderborghus ● ORA & Uhørt ● Nygadehuset ● Tobakken ● Femmøller Efterskole ● Idrætshøjskolen Aarhus ● Rudehøj Efterskole ● Testrup Højskole ● Brandbjerg Højskole  ● Factory 92 ● DeConcert ● Aarhus Record Fair ● Aarhus Calling ● det turkise telt  ● Días Nórdicos ● HeadQuarters ● Aarhus Echo ● Aarhus Sinfonietta ● Aarhus Jazz Orchestra ● Spoken Word Festival ● Kvindemuseet i Aarhus ● SPOT on Greenland ● Feum ● Westside Music Sweden  ● SMAL ● Sydhavnen ● Across The Floor ● Aftryk Festival  ● Strøm ● Copenhagen Music ● Musikbunkeren ● SPOT The Future ● Ja Ja Ja ● Mono goes Metal ● Silent Events ● Part Time Records ● Sherwood Records ● Tapetown Studio ● Go Green With Aarhus ● Clouds Hill ● HiFi Klubben ● Mads Nørgaard ● Trævarefabrikernes UDSALG ● VIU Eyewear ● Øst for Paradis ● iL Locale Smash! ● Bang! Pow! ● Wonderwhy x We Are Sururban ● Crunchy Frog ● Rock the Region ● Metal på Train ● Shordwood ● CPH Music ● RECession ●  Music City Network ● Pipeline ● Excite ● Kansas City/MudCity ● Limbo ● Luger ● Way Up North ● GRISK

SPOT Festival ● Vester Allé 15 ● 8000 Aarhus C ● Tlf: 8612 8444 ● info@spotfestival.dk